A Real Madrid szurkolói és játékosai repdestek az önbizalomtól a meccs előtt. Úgy gondolták, hazai pályán könnyedén legyőzik azt a Barcát, amely vezeti a spanyol bajnokságot előttük, BL-elődöntős és sokak szerint Európa legszebb fociját játssza.

Nagyot tévedtek.

Az első percekben máris több helyzetet alakított ki a Barca, Casillast is jól megtornáztatták egypárszor. A tizennegyedik percben azonban a Real szerzett vezetést, Higuaínt hagyták üresen a tizenhatoson belül, Sergio Ramos beadását így teljesen tisztán fejelhette a bal alsóba, 1-0. Nem sokat várt a vendégcsapat, négy perc múlva Messi kiugratása után Henry lőtte ki a hosszú sarkot Casillas mellett. Ezzel volt 1-1. A katalánok pedig nem álltak le, a 20. percben Cannavaro csúnyán lökte a földre Henryt az alapvonaltól pár méterre, de szerencséjére a tizenhatoson kívül, Xavi éles szögű szabadrúgását pedig a senki által nem fogott Puyol fejelhette könnyedén Casillas kapujába, 1-2. Hogy a fővárosiak mégjobban kétségbeeshessenek, rengeteget próbálkozott a Barca, a sok helyzet közül pedig a 36. percben lettek eredményesek, Xavi labdaszerzése után az addig is parádésan játszó Messi gurította be a jobb alsó sarokba a madridi kapus mellett.

A félidőben tehát 1-3-as eredménnyel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben ott folytatták a gránátvörös-kékek, ahol abbahagyták, Iniesta egy cselsorozat után alig tévesztette el a hosszú sarkot 20 méterről. Ennek ellenére a Real úgy gondolta, jobb lesz, ha megismétlik az első félidő kezdését, ezért az 56. percben Robben jobb oldalról elvégzett szabadrúgását Sergio Ramos fejelte be pár méterről. 2-3. A Barca megint nem hagyta annyiban a dolgot, két perc múlva ismét jött Henry, Xavi kiugratása után a kirohanó Casillas mellett pöccintette be a kapuba a labdát a tizenhatos vonaláról, 2-4. A 75. percben pedig már megalázóvá vált a Real Madrid helyzete, a katalánok ugyanis belőtték ötödik góljukat is Lionel Messi révén, 2-5. Xavi csinált egy háromszázhatvan fokos fordulatot (amitől Gago és Sergio Ramos jócskán megszédült), majd Messinek passzolt, aki Casillas mellett a rövid sarokba gurított jobb oldalról. Hogy teljes legyen a Barca-mámor, a 83. percben Piqué lövésének Casillas általi semlegesítése után a védő lőtte be közelről, éles szögből, félfordulatból, laposan a visszaérő védők között (2-6), ezzel az FC Barcelona megszerezte az idei Primera División-beli 100. gólját. Ekkor már nem volt teli a Bernabéu stadion, a madridiak megelégelték... Bezzeg a csekély 800 Barcelona-szurkoló álomi hangulatban üdvözölhette az ősi ellenség Real Madridot kiütő csapatot, amely idegenben alázta meg 6-2-es győzelmével a spanyol bajnokság történetének legeredményesebb csapatát.

Azt azért ne felejtsük el, hogy senki sem várt ilyen gólzáport El Clásicón, ezért örülhetünk, hogy nyolc gólt láttunk. Reméljük, a Chelsea ellen is hasonló meccset láthatunk a Stamford Bridge-en, lehetőleg hasonló eredménnyel :-)

Összegzés:

Real Madrid 2 - 6 FC Barcelona (Higuaín 14', Sergio Ramos 56' ill. Henry 18', 58', Puyol 20', Messi 36', 75', Piqué 83').