Jó idénykezdés!

2009.08.17. 00:05

Az FC Barcelona megkezdte idei tétmeccseinek sorozatát, az idény a spanyol szuperkupa odavágójával indult. Az Athletic Bilbao otthonában, a San Mamés stadionban lépett pályára a katalán gárda, méghozzá az alábbi csapattal: Valdés - Abidal, Piqué, Puyol, Alves - Keita, Touré, Xavi (Busquets 81')- Henry (Jeffren 72'), Bojan, Pedro.

A meccset a Barca kezdte jobban, a felső léc és Iraizoz kapus mentette meg a Bilbaót a góltól. Ezután azonban fordult a kocka, a 44. percben egyet cselezett befelé De Marcos, majd gyatra lövése Puyol lábán megpattanva Valdés hálójában kötött ki, az első félidő tehát hazai vezetéssel zárult. A második játékrész elején mindkét csapat támadott, de a találat a Barcának jött össze: az 58. játékpercben egy szép keresztlabda után Pedro gurított középre Xavinak, aki kapásból gyönyörű gólt lőtt Iraizoz kapujának bal alsó sarkába. Sőt, a 67. minutumban a gólpassz után Pedro maga is betalált: húsz méterről fantasztikusan csavart külsővel a hazaiak kapujába.

Ezzel 2-1-re nyert a Barca az első meccsen, így gyakorlatilag páholyból várhatja a hazai visszavágót, amelyet augusztus 23-án, vasárnap rendeznek meg a Nou Campban.

A lényeg: Athletic Bilbao 1-2 FC Barcelona (De Marcos 44' - Xavi 58', Pedro 67').