Megvan az első két trófea!

2009.05.17. 11:00

A Barcelona 4-1-es sikert aratott az Athletic Bilbaóval szemben a Copa del Rey 2008-2009-es kiírásának döntőjében. A meccset a valenciai Mestalla stadionban rendezték.

A Bilbao régen erre a meccsre készült, hiszen ez volt idei egyetlen lehetősége, hogy valamilyen sorozatot megnyerjen. Azonban az ebben a szezonban fenomenális teljesítményt nyújtó FC Barcelona közbelépett.

A meccs a baszkok szempontjából indult jól, hiszen a 9. percben Keita és Xavi közül fejelt gólt Toquero (0-1). Ekkor észbekapott a Barça, és elkezdett támadni. Ennek meg is lett az eredménye: a 32. percben Yaya Touré elindult a félpályától, majd két gyönyörű csel után 20 méterről egy védőnek kötényt adva védhetetlenül lőtte ki a bal alsót (1-1). A szünetben tehát döntetlenre álltak a csapatok. A második félidő elején aztán még intenzívebben szorongatott a katalán csapat, így az 55. percben Messi szemfüles és nagyon pontos góljával már 2-1-re vezettek. Sőt, ezzel még nem volt vége, az 58. percben Bojan Krkic gyönyörűen gurított a tizenhatos bal sarkától a hosszú sarokba, a labda a kapufáról pattant be (3-1). A kegyelemdövést pedig Xavi adta meg a 64. percben, amikor is újabb húsz méteres gól született: egy szabadrúgást gyönyörűen tekert a sorfal fölött a jobb kapufára, ahonnan befelé haladt tovább a játékszer (4-1). Az eredmény ezután már nem változott, a meccs után kellemetlen emlékként maradhat meg mindenki számára, hogy egy szurkoló fejbedobta a bedobáshoz készülődő Daniel Alvest egy félig folyadékkal teli palackkal; a brazil szerencsére nem szenvedett sérülést.

Barcelona 4-1 Athletic Bilbao (Touré 32', Messi 55', Bojan 58', Xavi 64' - Toquero 9').

A Barça tehát begyűjtötte idei első trófeáját, a spanyol kupát.

Sőt: A Real Madrid szombaton 3-2-es vereséget szenvedett a Villarrealtól az El Madrigalban (még úgy is, hogy megadták Higuaín lesgólját), így a Barcelona a tulajdonképpeni B-csapattal vasárnap a Mallorcától elszenvedett 2-1-es idegenbeli vereség figyelembevétele nélkül is bajnok, hiszen két meccsen kellene nyolc pontot szereznie a fővárosi gárdának, ez pedig, mint tudjuk, lehetetlen.

Villarreal 3-2 Real Madrid (Pires 17', Cani 62', Capdevila 92' - van der Vaart 47', Higuaín 88').

Mallorca 2-1 Barcelona (Arango 73', Santana 78' - Eto'o 10'). Eto'o sok ziccert, többek között az utolsó percben egy tizenegyest is kihagyott, a hét közül egyet azért csak belőtt, de ez nem lett elég a bajnoki cím méltó ünnepléséhez. Igaz, Guardiola már nyugodtan kísérletezhet, így nézett ki a csapat: Oier - Sylvinho, Abidal, Cáceres, D. Alves - Gudjohnsen, X. Torres, Hleb - Bojan, Eto'o, Pedro. Utóbbi helyett Thiago Alcántara, a tizennyolc éves tehetség lépett pályára az utolsó harmadban, lehet, hogy egy újabb Alcántara-gólzsák lesz, Paulino Alcántara ugyanis a '10-es, '20-as években összesen 355 gólig jutott a Barcelona színeiben, ezzel azóta is csúcstartó. A végén Gudjohnsen helyett Jeffren, a tehetséges jobbszélső állt be, nagyszerű labdaszerzési képességről tett tanúbizonyságot. Oier, a kapus első A-ligás meccsét játszotta, egyik gólban sem volt benne, általában magabiztosan védett; jó alap lehet a jövőbeli Barcelona védelmében.